3 Nisan 2012 Salı

Titanların Öfkesi (Wrath of Titans)Filmin Adı: Titanların Öfkesi (Wrath of Titans)


Yapım : 2012 – ABD

Tür: Macera, Heyecan, Fantezi

Yönetmen: Jonathan Liebesman

Senaryo: Dan Mazeau, David Johnson

Yapımcı: Kevin De La Noy

Müzik: Javier Navarrete

Filmin Websitesi: http://wrathofthetitans.warnerbros.com

Süre: 99 dakika

Hey, Perseus! Sen sadece Medusa, Furies kalabalığı ve korkunç Kraken'i gönderdin ve Andromeda ve Argos kentini kurtardın.Şimdi nereye gidiyorsun? Balık avlamaya mı?

Bu yarı tanrı makul görünüyor (Sam Worthington), bir balıkçının manevi oğlu olarak.Ama 2010 yılı "Titanların Savaşı" filminin tekrar yapımının kahramanı olduğunuzda - dünya çapında Warner Brothers'a yaklaşık 500.000.000 USD gelir getiren - gerçek baban, Zeus (Liam Neeson), yardım için sana baş vuracaktır bu kaçınılmaz.

Daha önce, O ve Hades (Ralph Fiennes) insanlığı tehdit ettiler; bugün de "Titantanların Öfkesi", insanın tanrılara inancı azalmakta, ve Olimpia yağı ateş üstünde.Ölümsüz kalabilmek için, Hades huysuz Ares (Edgar Ramirez) müttefik oludular Tartaros'un derinliklerine hapsedilmiş olan titan Kronos'u özgür bırakabilmek için.Hiya, Pegasus!

Bu aksiyon içerisinde tüm gereken (veya ihtiyacınız) olan tüm komplo budur.Bu bolluk içinde elde edecekleriniz, önceden olduğu gibi, gerçek yıldızlar: detaylı dijital canavarlar (ve bazı sinemalarda 3D), dikkate değer hayal ürünü: üç büyük Tepegöz; Makhai (iki baş ve gövdeli canavarlar) ve Kronos'un kendisi, lav içinde yaşayan bir ormancı Gargantua, bunların PG-13 (yaş sınırı) sebebiyle oldukça kansız çatışması.

Tabii ki, 1981 yapımı orijinal "Titanların Savaşı"ndan kalma bir gelenek içinde ayrıca birçok İngiliz tiyatrocu önemsiz diyaloglarla rol keserken; yeni askerler Hephaestus (Bill Nighy) ve Andromeda (Rosamund Pike) (şimdi bir de savaşçı kraliçe) izleyeceksiniz.En azından kendisini çok ciddiye almaz. Aynı zamanda askerler, ateş topları, duman ve kum var. Ama toz ne zaman kaybolur diye düşündürecek kadar çok değil.

Andy Webster tarafından
New York Times
29 Mart 2012
Çeviren: Aydın Güleç

Hiç yorum yok: