Hakkımda

          
Bu bloğu açıp içinde yazı paylaşmaya başlayalı çok zaman oldu ancak bugüne kadar çok farklı konularda çok farklı içerikler paylaştım sizinle. Hatta bu içeriklerin büyük çoğunluğu da bana bile ait değil. Bundan sonra burada elimden geldiğimce kendi kişisel deneyimlerimden yola çıkarak yeni paylaşımlar yapacağım. Öncelikle size biraz kendimden ve burada ne yapmak istediğimden bahsetmek istiyorum.

Çok eski değil 2018 yılında kişisel hayatımda yaşadığım önemli değişim sonucu hayatımın yönünü değiştirme kararı aldım ama bunu nasıl yapabileceğim hakkında o sırada pek bir fikrim yoktu. Bende önce çalıştığım işten ayrıldım. İşimi gerçekten seviyordum, ben bir bilgisayar uzmanıyım yani bilgisayarcı çocuk. Hayatım bu makinenin önünde geçti diyebilirim. Bundan yana da hiç bir sıkıntım yok. Ancak çalıştığım iş ve sektör olsun bana ne kişisel olarak ne de kurumsal olarak ilerisi için bir yol haritası sunmuyordu. Kısaca sıkışıp kalmıştım. Kendimi ne mesleki anlamda ne de kişisel olarak geliştirme şansım yoktu ayrıca bir kariyer beklentim de kalmamıştı. Diğer taraftan ülkenin yaşadığı ekonomik kriz herkes gibi beni de vurdu. Normalde bu duruma kızmalı ya da üzülmeliyim ama tam tersi çünkü bu benim için bir başlangıç oldu. 

İşimden ayrıldıktan sonra zorlu bir süreç başladı. Şimdi ne yapacaktım. Aklımda pek çok soru işareti ama hiç cevap yok. Ben de bu fırsattan istifade kendi içimde beyin fırtınası yaptım. Bol bol düşündüm. En sonunda Youtube'da izlediğim seyahat videoları bana bir fikir verdi. Birikmiş bir miktar param vardı ve dünyayı gezecektim.

Şimdi bundan sonrası benim diğer bloğumun (Yol Günlüklerim) konusu. Dünya seyahatim ile ilgili bilgi, fotoğraf ve videolarımı orada paylaşıyorum. Eğer ilginizi çekerse oraya da sizi beklerim. 

Ana konuya geri dönelim yani bu bloğa. Seyahatim esnasında her ne kadar gezdiğim yerlerin ve gördüklerimin keyfini çıkarsamda bir taraftanda bundan sonra ne yapacağım diye düşünmeye devam ediyordum. Seyahat insana pek çok yeni şey öğretiyor, yeni insanlarla tanışmanızı sağlıyor ve yeni deneyimler kazandırıyor. Bunlardan en önemlisi, en azından benim için, bloğumla aynı isimli bir Youtube kanalı açıp (Yol Günlüklerim) burası için video ve fotoğraf çekmek oldu. Bu süreçte hem fotoğraf çekimi hem de video çekimi ve kamera karşısında nasıl davranacağım konusunda çok şey öğrendim. 

Yıllardır, ta ki üniversite yıllarımdan beri, sinema ile çok yakından ilgiliydim. Seyahatim boyunca bol bol video ve fotoğraf çekmek benim bu konuda kendime güvenmemi de sağladı. Bir taraftan seyahatime devam ederken diğer taraftan da özellikle video çekimi ve montaj konusunda kendimi geliştirdim ve de geliştirmeye, yeni şeyler öğrenmeye devam ediyorum. Artık bu benim mesleğim oldu diyebilirim. 

Ben de bundan sonra sinema hakkında kendi yazılarım veya farklı ve ilginç makaleler, film eleştirileri ve umarım yakında kendi çektiğim filmlerimi burada sizinle paylaşacağım. Burası böylece bir sinema portalı olmuş olacak. Bu süreçte ben kendi öğrendiklerimi ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım ve kendimi de geliştirmeye devam edeceğim. Umarım bu yolculukta siz de benimle olursunuz ve en az benim kadar keyif alırsınız. 

Ayrıca bu bloğumla bağıntılı olarak yeni bir de Youtube kanalı açtım (Shorties). Kanalımda şu anda önceden çekmiş olduğum kısa videoları ve elimde bulunan arşivi paylaşıyorum. Zamanla kendi filmlerimi de bu kanalda paylaşacağım.

Hiç yorum yok: